טלפוןדואלנווט אלינו
  • דף הבית
  • מהם סוגי הדבקים הקיימים ומתי תשתמשו בכל אחד מהם?

המדריך המלא: מהם סוגי הדבקים הקיימים ומתי תשתמשו בכל אחד מהם?

באיזה דבק כדאי להשתמש לעץ? ובאיזה למתכת? אילו סוגי דבקים נוספים יש ולאיזו סוג עבודה הם מתאימים?

התקדמות התעשייה והיי טק הפורח הביאו לאין ספור המצאות וחידושים, אך ככל שחלה התקדמות היא לא שינתה מספר עובדות בסיסיות שלהן אנו זקוקים בחיי היום יום. אחת מאותן עובדות היא הצורך והכורח שלנו כבני אדם לתכשיר כלשהו אשר יסייע לנו להדביק ולצרף שני דברים זה לזה. כאן בדיוק נכנס הדבק לתמונה, הוא אשר מסייע לנו ליצור חיבורים בין שני דברים שלכאורה לא היו קשורים זה לזה ולאחר השימוש בו אין מתאים מהם שישכנו יחדיו.

השאלה באילו דבקים נשתמש תלויה במשטחים אותם אנו רוצים להדביק, דינו של משטח מתכת אינו כדינו של משטח עץ וכך הלאה. עלינו להתאים את סוג הדבק לסוג המשטח וכך נבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

 

האם אפשר להשתמש בדבק לעץ להדבקת מתכת?

אז אכן כפי שכתבנו בפסקה הקודמת דבק הינו הכרחי לאנשים רבים ולפעולות רבות במהלך היום יום שלנו, אך בכך לא די ויש לעשות שימוש מושכל ונבון בדבק.

יתרונותיו של הדבק על פני תכשירים אחרים הינם רבים וכוללים את קלות ופשטות השימוש, את בטיחותו, ואת חוזק ההדבקה אל מול ניסיונות אחרים כגון קשירה והצמדה. אך לא די בבחירת דבק כלשהו ויש לדעת גם באיזה סוג להשתמש, פעמים רבות השאלה האם תושג הצלחה או כישלון במלאכת ההדבקה שלנו תלויה בבחירה נכונה של סוג הדבקים בהם אנו עושים שימוש – ובהתאמתם למשימה שאותה אנו רוצים לבצע.

כדאי לזכור כי לא בכדי מיועד הדבק למשטח מסוים דווקא, ולא ניתן להשיג תוצאות רצויות בשימוש בדבק לעץ באמצעות דבק למתכת וכמובן שגם לא במקרה ההפוך. אולם כמובן כי אלו לא סוגי הדבקים היחידים שיש בנמצא.

מהו דבק הפיך, דבק יבש ודבק לא חומצתי?

שיטוט קצר באתר האינטרנט שלנו יגלה לכם כי קיימים סוגים רבים של דבקים, וכפי  שנאמר, כל אחד מהם נועד למטרה אחרת ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות אחרים. בין סוגי הדבקים השונים ניתן להזכיר: יבשים ולא יבשים, הפיכים ובלתי הפיכים וחומצתיים ולא חומצתיים. כמובן שכל קבוצה כזו כוללת תתי קבוצות שונות ומגוונות. להלן תיאור קצר של כמה מהקבוצות העיקריות:

·         דבק הפיך – הווה אומר דבק אשר פעילותו ניתנת לשינוי, כך לדוגמא דבק הגומי לאחר שנשתמש בו ניתן להסירו ללא בעיה, ללא השארת סימן ובקלות רבה.

·       דבק יבש – כשמו כן הוא, אינו נוזלי. בין סוגי הדבקים שניתן להזכיר שהינם יבשים, ישנו את הדבק הדו צדדי, דבק גומי ועוד רבים. פעמים רבות דבק זה נוח יותר לשימוש ועל כן הוא מומלץ למגוון הולך וגדל של עבודות.

·    דבק לא חומצתי – הכוונה כאן היא שהדבק אינו עשוי מחומצות כלשהן ועל כן פעמים רבות הוא יותר ידידותי למשתמש. לדוגמה, דבק זה מתאים להדבקה של תמונות באלבומים, מכיוון שהוא אינו פוגם באיכות התמונה וניתן להסירה לאחר זמן מה ללא חשש לפגיעה בתמונה.

מה הייחודיות של לשם טכנולוגיות?

אנשי המקצוע שלנו מאמינים בחשיבותה של המומחיות. וכאשר הדבר מגיע לדבקים מסוגים שונים, אנו המומחים מספר אחת בארץ בתחום זה. לשם טכנולוגיות נוסדה מתוך מטרה לספק את השירות הטוב ביותר ללקוח וזאת תוך הצעת המחיר המשתלם ביותר. אנו כאן בשבילך לכל שאלה, הבהרה או התייעצות ונעשה את הכל שתזכו לשירות המושלם. לשם טכנולוגיות מחזיקה בסל רחב של דבקים, במקביל לעזרי הדבקה למיניהם וכל אחד יוכל למצוא את הדרוש לו.

לצד סל מוצרים רחב, אנו מאמינים כי מגיע לך שירות מיוחד ועל כן אנו נעשה הכל בכדי להתאים את הדבק הנכון לצורך שלך, אנו כאן בשבילך והנציגים שלנו נבחרו על מנת לאפשר זאת. אנו נדאג ל"הדביק" אותך לדבק הנכון ונוודא שתצא עם המוצר המתאים לך ביותר.

תנו לנו להיות לכם העוזר שתמיד רציתם בתחום המלאכה. בואו לקבל יעוץ עסקי מאת מיטב אנשי המקצוע - צרו קשר עכשיו ונשמח לעמוד לשירותכם!